Co jeść, aby zmniejszyć poziom cholesterolu?

Znajduje się we krwi w postaci „dobrego cholesterolu” (HDL) i „negatywne cholesterolu” (LDL). Nadmiar cholesterolu we krwi (hipercholesterolemia) cholesterolu LDL, w przypadku niektórych oznacza jeden z elementów znaczące zagrożenie dla stanu cardio. Wzrost poziomu cholesterolu we krwi nie jest temat dla dorosłych: może mieć miejsce także w małych dzieci, z przyczyn genetycznych, więc gospodarstw domowych z hipercholesterolemia jest stale idealne do rozważenia cena cholesterolu u dzieci.

Niestety na temat cholesterolu jest kolekcja realia, a także opowieści, które są bied daleko z pokolenia na pokolenie, zobaczmy, jakie są mitów obalić.

Cholesterol – potrzebny do życia

Nie, cholesterol jest niezbędne dla naszego organizmu, interweniuje w rozwoju, a także napraw warstw błony komórkowej. Jest to prekursor witaminy D, hormony steroidowe, jak również środki hormonalne seks (takich jak androgenów, estrogenów, progesteronu i testosteronu) jest nie w hemoglobiny, oprócz tego, że urządzenie soli kwasów żółciowych.

Nasze ciało może zrobić bez? Nie, jednak że nie wskazują, że należy podjąć ekstremalne kwot przez reżim dieta, bez wątpienia utrzymać codziennego spożycia poziom kontrolowane za pomocą schematu diecie dobrze wyważona i również zróżnicowane.

Można jeść tylko to, czego pragniesz, jeśli wziąć żywności lub suplementów, które mogą obniżyć poziom cholesterolu? Uprawnienia powinny się ustabilizować, w każdym przypadku, a także szczególnie dla tych, które już doświadczenie, wysoki poziom cholesterolu lub triglicerydów, jak również stopni LDL. Suplementy diety mogą pomóc zmniejszone stężenie cholesterolu stopni jeszcze trzeba nigdy, przenigdy nie należy rozumieć jako substytutu zdrowego i zrównoważonego stylu życia, a także dobrze zbilansowana dieta.

W hipercholesterolemii jaja muszą być zabronione?

To nie jest prawdziwa, że jaja są zakazane od płyty, że nie chce mieć zbyt wysoki, poziom cholesterolu, bo to w rzeczywistości tylko żółtko obejmują tłuszczu (spożycie białka jest wolna) oraz lecytyna, zawarte w żółtku ma pożądane efekty w metabolizmie cholesterolu. Ważne jest, aby nie wykracza poza 2-3 całe jaja lub żółtka jaj w tygodniu (liczy się jako jeden oferuje dodatkowo biorąc jajko makaron lub pieczonych produktów, w tym jaj).

W hipercholesterolemii serów należy się pozbyć całkowicie?

Z ich eliminacji, które zapewniamy się takie wspaniałe płatności wapnia, zdrowych białek wysokiej biologicznej warte, jak również wielu witamin można w szczególności tych, w grupie B, a także A. Grana Padano, dzięki jego szczególnie dobry profil (36% nienasyconych kwasów tłuszczowych), a także tylko 54 mg cholesterolu każdego 50 g produktu podjęte do 3 porcji tygodniowo jako major kurs i również dodawane codziennie do makaronu, a także również w odżywcze tematy do smaku żywności zamiast soli (dotyczące 2 tarty 10 g dziennie).

W hipercholesterolemii mięso powinno być usunięte?

Są bogate w tłuszcze uwodornione kiełbasy, podczas gdy inne mięsa mogą być podjęte w odpowiedniej ilości, a także częstotliwość (gotowane wieprzowe, wieprzowa, odtłuszczone lub cielęcia indyka/kurczaka). Może używać maksymalnie do 2 razy w tygodniu, jako danie główne części dotyczącego 50 gramów.

Czy kawa zwiększa poziom cholesterolu?

Połączenie pomiędzy kawą a także poziom cholesterolu we krwi zależy od kombinacji i technika przygotowania. Metody, które jest przygotowane nie ma zwiększyć poziom cholesterolu, rzeczywiście jego przeciwutleniające składniki mogą mieć pozytywny wpływ na poziom cholesterolu LDL.

Wino – przeciwutleniacz czy po prostu alkohol?

Nie, gdy wchłaniane niewielkie ilości (1 125 ml szklanka dziennie dla pań), a także 2 okulary dla facetów wino może mieć korzystny wpływ na poziom cholesterolu. W rzeczywistości, działa na czynność wątroby poprzez promowanie produkcji „dobry” cholesterol. , jeśli podjęte w ilości stawia wpływ, jak również może zwiększyć poziom trójglicerydów.

Znajduje się we krwi w rodzaju „dobry cholesterol” (HDL) jak również „biednych cholesterol” (LDL). Nadmiar cholesterolu we krwi (hipercholesterolemia) cholesterolu LDL, w przypadku niektórych oznacza jeden z elementów znaczące zagrożenie dla chorób układu krążenia. Wzrost poziomu cholesterolu we krwi nie jest specjalne wzrosła przedmiotu: może wystąpić dziedziczne powodów, nawet w małych dzieci, więc rodzinom z hipercholesterolemia jest stale odpowiednie do myśleć o cenie cholesterolu w dzieci.

Zworniki Leczenie żywieniowe są synonimem przez normalizacji masy ciała i również obwód brzucha, od niskie spożycie tłuszczów nasyconych (znacznie mniej niż 7% pełna energii, równa około 12-18 g dziennie), ilość optymalna zalecane codzienne cholesterolu zrobionego z żywności (maksymalnie 200-250 mg), a także włączenie pokarmy obniżające poziom cholesterolu. Sposób jest przygotowany we Włoszech nie ma podnieść poziom cholesterolu, bez wątpienia jego części przeciwutleniacz może mieć korzystny wynik na poziom cholesterolu LDL.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *